![]() |
Søn 12 sep |
|
Man 6.sep
|
![]()
|
Før kampen: Vålerenga - Viking
14.03.2010 Av: Marc Steven Dudley
Da er det endelig klart for seriestart for Viking også når de mørkeblå reiser til hovedstaden for å møte Vålerenga.
Oslo-laget har en nesten skadefri tropp. Bare Dawda Leigh og Bojan Zajic må stå over seriepremieren pga. småskader. Fjorårets førstevalg på høyreback, Amin Nouri, er ikke med i troppen etter å ha slitt med formen i vinter og må derfor jobbe hardt for at Andresen ska få fornyet tilliten til unggutten.
Vålerenga er godt forberedt hvis vi skal tro på ordene til Martin Andresen.
- Vi har jobbet mye med spillet vårt mot etablert forsvar. Vi har utviklet og skal utvikle det offensive spillet vårt videre slik at vi er bedre rustet til å ta i mot lag som legger seg lavt, sier Andresen.
Også Mohammed Abdellaoue tror Vålerenga vil få en god start på sesongen.
- For min egen del er jeg i god form og er bedre forberedt enn i fjor. Jeg er klar for å komme i gang og vise meg fram, sier Moa til klubbens hjemmeside.
Viking duoen Martin Fillo og Birkir Bjarnason er med i troppen og klar for seriestarten etter mange spekulasjoner om at skader ville holde dem ute.
- Begge to er klare. Jeg har ikke en gang tenkt på alternativer, sier trener Åge Hareide til viking-fk.no etter fredagsøkten på Vaulen.
Dermed har også Viking er nesten skadefri tropp etter at også Børre Steenslid er meldt frisk etter å ha stått over generalprøver mot Start sist søndag. Jørgen Horn er fortsatt ute i 3-4 uker til.
I fjor tapte Viking 3-1 på Ullevaal Stadion da de gjestet Vålerenga, mens det ble 0-3 tap i Stavanger.
- De dårlige kampene i fjor skal revansjeres. Null poeng skal bli seks i år, påpeker Håkon Skogseid til klubbens hjemmeside.
De mørkeblå har en god statistikk mot Vålerenga på bortebane og siden 2002 har Viking bare tapt to ganger, og har vunnet tre av de fem siste kampene på Ullevaal Stadion. Bare en gang i de ti siste møtene har en kamp endt uavgjort mellom lagene.
Trolig Vålerenga lag (4-3-3): 1.Lars Hirschfeld - 6.Freddy dos Santos, 4. Andre Muri, 24.Stefan Strandberg, 3.Andreas Nordvik - 17.Mohammed Fellah, 23.Kristoffer Hæstad (kapt.), 28.Harmeet Singh - 11.Morten Berre, 25.Mohammed Abdellaoue, 21.Luton Shelton
Trolig Viking lag (4-3-3): 1.Rune Almenning Jarstein - 6.Håkon Skogseid, 3. Børre Steenslid, 20.Indridi Sigurdsson, 2. Trond Erik Bertelsen - 16.Martin Fillo, 7.Tomasz Sokolowski, 21.Birkir Bjarnason - 14.Andre Danielsen, 9.Patrik Ingelsten, 10.Alexander Ødegaard
Kampinfo
1.Serierunde: Vålerenga - Viking
Dato - Mandag 15.Mars
Arena - Ullevaal Stadion, Oslo
Kampstart - 19.00
(Direkte på TV2 Zebra)
Vålerenga siste fem (treningskamper)
07 Mar: Sandefjord, 2-0 (Berre 2)
20 Feb: FC København, 1-2 (Moa 2)
16 Feb: Sarpsborg 08, 5-3 (Strand 2, Sæternes, Singh, Berre)
09 Feb: Strømmen, 4-0 (Fellah 2, Moa 2)
02 Feb: Odd Grenland, 1-3 (Fellah)
Viking siste fem (treninskamper)
07 Mar: Start, 2-3 (Bjarnason 2)
28 Feb: Aalesund, 1-1 (Fillo)
25 Feb: Odd Grenland, 0-1
16 Feb: Lyn, 2-0 (Fillo, Høiland)
13 Feb: Zenit St.Petersburg,1-0 (selvmål)
Siste ti møtene
05/10/09: Vålerenga 3-1 Viking
01/06/09: Viking 0-3 Vålerenga
28/09/08: Vålerenga 0-1 Viking
28/04/08: Viking 2-3 Vålerenga
03/11/07: Viking 2-1 Vålerenga
30/06/07: Vålerenga 1-3 Viking
27/08/06: Viking 1-2 Vålerenga
03/05/06: Vålerenga 1-0 Viking
16/10/05: Viking 0-0 Vålerenga
18/06/05: Vålerenga 1-2 Viking
Våre samarbeidspartnere
|
|









